Jak działa wykrywacz podsłuchów?

30 lipca, 2020
Zrzut-ekranu-2020-07-30-o-13.40.18.png

Jak działa wykrywacz podsłuchów?

Wykrywanie Podsłuchu

W dzisiejszych czasach istnieje wiele urządzeń, które umożliwiają dyskretne podsłuchiwanie. To z kolei wymusza produkcję sprzętów pozwalających na ich wykrywanie. Już nie musisz zastanawiać się, czy w Twoim domu, samochodzie czy biurze został zainstalowany podsłuch – możesz to sprawdzić za pomocą wykrywacza podsłuchów.

Wykrywacz podsłuchów – jak działa?

Wykrywacz podsłuchów to nieodłączne narzędzie pracy policji, tajnych służb czy agencji detektywistycznych. Funkcjonowanie wykrywaczy podsłuchów jest stosunkowo proste. W praktyce przypomina ono działanie czujników parkowania. Wystarczy, że będziemy przemieszczać się z urządzeniem, zbliżając go do miejsc potencjalnej lokalizacji pluskwy. Im mniejsza odległość pomiędzy wykrywaczem, a podsłuchem, tym wyraźniejsze sygnały świetlne, dźwiękowe lub wibracyjne emitowane będą przez wykrywacz. Każda taka informacja ze strony sprzętu to wskazówka, że dane miejsce wymaga wnikliwszego przejrzenia. Dzięki wykrywaczowi podsłuchów jesteśmy w stanie zidentyfikować nawet pluskwę, której nie widać gołym okiem, gdyż – przykładowo – może ona być ukryta w ścianie. Dowiedzmy się zatem, jaki mechanizm kieruje pracą wykrywaczy pluskw.

Mechanizm działania wykrywacza podsłuchów

Mechanizm działania wykrywaczy podsłuchów bywa nieco zróżnicowany, w zależności od stopnia ich zaawansowania technologicznego. Standardowo, wykrywacze pluskw złożone są z czujników oraz anten, które przechwytują sygnały emitowane przez podsłuchy. Omawiane urządzenia może zostać dodatkowo wyposażone w wykrywacz pola magnetycznego. Bywa on przydatny w przypadku wykrywania podsłuchów nieemitujących żadnych sygnałów, np. zakamuflowanych w ścianie dyktafonów czy mikrofonów. Profesjonalne wykrywacze podsłuchów potrafią analizować wszystkie sygnały elektromagnetyczne oraz radiowe, które mogą stanowić potencjalne zagrożenie. Ich praca opiera się na kilku trybach – tryb monitorowania służy wykrywaniu sygnałów radiowych w otoczeniu, tryb przemiatania pozwala na wykrycie transmisji cyfrowych i analogowych, a tryb przeszukiwania umożliwia zlokalizowanie podsłuchu. Wybitnie inteligentne wykrywacze podsłuchów wyposażone są także w wizjery. Pozwalają one na zlokalizowanie ukrytych kamer, gdyż światło odbite od obiektywów rejestrujących obraz widoczne jest przez wizjery.

Jeśli podejrzewamy, że w danym pomieszczeniu może znajdować się podsłuch, warto to sprawdzić. Najszybciej i najłatwiej będzie skorzystać w tym celu z usług agencji detektywistycznych, które dysponują zaawansowanymi wykrywaczami podsłuchów. Zapraszamy do skorzystania z naszej usług Wykrywanie podsłuchów

 

 

logo4

Nasz zespół biegłych sądowych i detektywów to profesjonaliści, którzy radzą sobie z najbardziej skomplikowanymi sprawami. Sprawy rozwodowe, ustalenia majątkowe i personalne, wykrywanie podsłuchów czy ekspertyzy z dziedziny informatyki śledczej to dla nas codzienność. Postaw na sprawdzoną Agencję Detektywistyczną, Prywatnych Detektywów oraz informatyków z zakresu CyberBezpieczeństwa.

InfoDetect Detektyw Lublin, Ekspertyzy, Cyberbezpieczeństwo

ul. Pana Balcera 6/9
Lublin, Lubelskie 20-631
Telefon: 733-075-325
Drugi telefon: +48817560221
Email: bok@infodetect.pl

Kontakt dla:
Detektyw Lublin
Detektyw Katowice
Detektyw Rzeszów
Tel: 733-075-325

InfoDetect Agencja Detektywistyczna & Detektyw przyjmują w Lublin, Warszawa, Katowice, Rzeszów, Kraków, Radom