Wojna w trakcie rozwodu. Czy to konieczne?

4 września, 2018
wojna_rozwod.jpg

Spędziliście razem kilka, kilkanaście, a może nawet kilkadziesiąt lat. Po tak długim czasie wspólnego życia decyzja o rozstaniu nie może być łatwa. Czy w takiej sytuacji można uniknąć wzajemnych oskarżeń i przejść przez rozstanie bezboleśnie? Bez wynajmowania Detektywa?

Decyzja o rozstaniu wiąże się ze stresem, a często także z poczuciem przegranej. Przez wiele lat budowaliście przecież wspólny świat, który nagle ma runąć. Wiele osób może w takiej sytuacji odczuwać strach. Dotyczy to szczególnie małżonka, który zarabia mniej i który boi się o swoją finansową przyszłość. Emocje nie są dobrym doradcą, a decyzje podejmowane pod wpływem stresu mogą zamienić rozstanie w walkę, która będzie trwać latami. Warto tego uniknąć.

Nawet jeśli czujesz w tym momencie złość i gniew, pamiętaj, że na początku waszej wspólnej drogi łączyło was coś, co sprawiło, że zdecydowaliście się na bycie razem. Właśnie ta iskra oraz szacunek dla spędzonych razem lat powinny pomóc ci w ostudzeniu emocji. Na pewno nie jest to łatwe, ale racjonalnie podejmowane decyzje mogą wiele ułatwić i pomóc uniknąć wyniszczającej dla obu stron, niepotrzebnej walki. Jest to szczególnie ważne w przypadku, kiedy macie wspólne dzieci – o ile wy postanowiliście się rozstać, o tyle dla nich zawsze pozostaniecie rodzicami, a przedłużające się kłótnie sprawiają, że to właśnie dzieci ucierpią najbardziej.

Mówi się, że wina zawsze leży pośrodku, ale życie pokazuje, że niekoniecznie jest to prawda. Wina i ból są pojęciami subiektywnymi, które w połączeniu z twoją obecną sytuacją mogą być odczuwalne znacznie mocniej. Aby przejść przez rozwód cało i bez walki, musisz uświadomić sobie, że zamykasz w życiu pewien rozdział. Powiedz otwarcie o swoich potrzebach, o tym co cię zraniło i o tym, w jaki sposób widzisz wasze przyszłe relacje. Warto omówić takie aspekty na samym początku, aby zrzucić noszony ciężar i jasno określić granice. Dzięki temu łatwiej będzie ci pogodzić się z rozstaniem i wejść na nową, własną drogę. A jeżeli jednak nie dogadacie się, to zostaję tylko “długa” droga sądowa. Przy tym należy pamiętać, że ten będzie miał przewagę, kto ma mocniejsze dowody na zdradę partnera.

 

Zawsze możesz umówić się na bezpłatną konsultacje 
Zadzwoń do Nas – 733-075-325

logo4

Nasz zespół biegłych sądowych i detektywów to profesjonaliści, którzy radzą sobie z najbardziej skomplikowanymi sprawami. Sprawy rozwodowe, ustalenia majątkowe i personalne, wykrywanie podsłuchów czy ekspertyzy z dziedziny informatyki śledczej to dla nas codzienność. Postaw na sprawdzoną Agencję Detektywistyczną, Prywatnych Detektywów oraz informatyków z zakresu CyberBezpieczeństwa.

InfoDetect Detektyw Lublin, Ekspertyzy, Cyberbezpieczeństwo

ul. Pana Balcera 6/9
Lublin, Lubelskie 20-631
Telefon: 733-075-325
Drugi telefon: +48817560221
Email: bok@infodetect.pl

Kontakt dla:
Detektyw Lublin
Detektyw Katowice
Detektyw Rzeszów
Tel: 733-075-325

InfoDetect Agencja Detektywistyczna & Detektyw przyjmują w Lublin, Warszawa, Katowice, Rzeszów, Kraków, Radom