To nie moja wina! – Wymówki przy zdradzie

16 lipca, 2018
wymowki_zdrada.jpg

Można wymienić nieskończenie wiele powodów niewierności. Każdy, kto choć raz zdradził swojego partnera, mógłby podać zupełnie inne uzasadnienie swojego postępowania. Istnieje jednak mnóstwo schematycznych wyjaśnień, z których zdradzający chętnie korzystają.

Oto kilka najczęściej wykorzystywanych tłumaczeń:

1. Wieje nudą

Powodem zdrady, który zajmuje pierwsze miejsce na naszej liście, jest przewlekły brak satysfakcji odczuwany w sypialni. Dawniej wyłącznie mężczyźni, dzisiaj także kobiety podkreślają, że fizyczność jest istotną sferą udanego związku. Rutyna, nuda, przyzwyczajenie – to symptomy, które dla wielu są powodem zdrady. Żeby jej uniknąć, potrzebują urozmaicenia. Jeśli ich druga połówka się na to nie godzi, szukają zrozumienia w ramionach kogoś innego (dlatego często Detektywi mogą uchwycić takie momenty, które później służą jako dowody w sprawie).

 

2. Zemsta najlepiej smakuje na zimno

Chęć postawienia drugiej strony w naszej sytuacji, to kolejny często podnoszony argument. Niektórzy myślą, że odpłacenie pięknym za nadobne rozwiąże ich problemy, rozładuje negatywne emocje. Niestety najczęściej to bardzo mylące postrzeganie. Łatwiej przecież odbudować most spalony z jednej strony niż ten, który spłonął doszczętnie.

 

3. Wyzwanie, które podbuduje ego

Populacja Y nieustannie dąży do czegoś nowego, lepszego i nieustannie podejmuje nowe wyzwania. Taka postawa przekłada się również na sferę związków. Każda zdobyta kobieta, czy każdy zdobyty mężczyzna to rosnąca samoocena, szczególnie, gdy stały partner nieustannie krytykuje lub zwyczajnie przestaje doceniać.

 

4. Okazja czyni… zdrajcę

“Tak wyszło…”, “Nadarzyła się okazja…” to kolejna popularna wymówka wykorzystywana przez reprezentantów obydwu płci, szczególnie w sytuacjach, gdy obecny partner nieustannie doprowadza do kłótni. Wystarczy, że do niego w klubie uśmiechnie się atrakcyjna blondynka. Wystarczy, że w sklepie pomoże jej uprzejmy, przystojny mężczyzna i wkrótce może dojść do zdrady małżeńskiej.

 

5. Nie wygląda, jak kiedyś

Wieloletnie związki charakteryzują się tym, że partnerzy przyzwyczajają się do siebie, przestają o siebie zabiegać, bo wydaje im się, że druga połówka będzie z nimi już na zawsze. Przestają także dbać o swój wygląd, co druga strona może odbierać jako brak zainteresowania.

 

6. Chyba Cię nie kocham

Niektóre związki wypalają się po latach. Niestety, dla niektórych wizja rozstania jest trudna do przyjęcia. Trwają w związku, jednocześnie szukając relacji poza jego granicami. Czasami warto udać się na konsultację psychologiczną we dwoje.

 

Ostatnio do tej listy dołączył jeszcze jeden argument potwierdzony przez naukowców, według którego zdrada dla niektórych jednostek to sprawa zupełnie naturalna.

 

7. Geny

Od pewnego czasu szczyty popularnych serwisów zajmuje informacja o wynikach badań dotyczących zdrady według których, kobiety nieustannie szukają mężczyzny, który będzie odpowiednim ojcem i głową rodziny, a mężczyźni za wszelką cenę chcą przedłużyć gatunek. A za wszystko odpowiedzialne są geny. Brzmi absurdalnie? Naukowcy twierdzą, że to prawda. Odnaleźli geny, których posiadanie w zbyt małym lub zbyt dużym stężeniu w organizmie warunkuje zdradę. V1aR – gen odpowiedzialny za dochowywanie wierności. Dzięki niemu tworzy się wazopresyna kolokwialnie nazywana hormonem wierności. Jego niska zawartość może być przyczyną niewierności. Drugim odkryciem jest gen DRD4 odpowiedzialny za zdradę. W tym przypadku wszystko zależy od ilości dopaminy – hormonu potęgującego przyjemne doznania. Wysoka koncentracja tego specyfiku potęguje prawdopodobieństwo przysłowiowego skoku w bok.

 

Ale czy to oznacza, że w XXI wieku człowiek stał się bezwolną istotą i za wszystko może obwiniać przodków i ich geny? A co ze świadomością, wolnym wyborem, uczuciami?

 

Masz duże podejrzenia co do partnera?

Zawsze możesz umówić się na bezpłatną konsultacje z Detektywem 
Zadzwoń do Nas – 733-075-325

logo4

Nasz zespół biegłych sądowych i detektywów to profesjonaliści, którzy radzą sobie z najbardziej skomplikowanymi sprawami. Sprawy rozwodowe, ustalenia majątkowe i personalne, wykrywanie podsłuchów czy ekspertyzy z dziedziny informatyki śledczej to dla nas codzienność. Postaw na sprawdzoną Agencję Detektywistyczną, Prywatnych Detektywów oraz informatyków z zakresu CyberBezpieczeństwa.

InfoDetect Detektyw Lublin, Ekspertyzy, Cyberbezpieczeństwo

ul. Pana Balcera 6/9
Lublin, Lubelskie 20-631
Telefon: 733-075-325
Drugi telefon: +48817560221
Email: bok@infodetect.pl

Kontakt dla:
Detektyw Lublin
Detektyw Katowice
Detektyw Rzeszów
Tel: 733-075-325

InfoDetect Agencja Detektywistyczna & Detektyw przyjmują w Lublin, Warszawa, Katowice, Rzeszów, Kraków, Radom